| Part number | 776624-735900 |
|---|---|
| Voltage | 48 V |
| Nominal power | 419 W |
| Nominal speed | 267 rpm |
| Combination gear ratio | 15:1 |
| Combination gear material | Bronze |
| Nominal torque | 11.3 Nm |
| Intermittent torque | 19.7 Nm |
| Motor part number | 776624 |
| Motor type | BLDC |
| Motor voltage | 51 V |
| Motor power | 419 W |
| Motor output speed | 4000 rpm |
| Motor continuous current | 10.3 A |
| Motor no load speed | 4342 rpm |
| Motor no load current | 1.20 A |
| Motor continuous torque | 1.00 Nm |
| Motor intermittent torque | 1.40 Nm |
| Motor length (L) | 111 mm |
| Motor weight | 3.20 Kg |
| Gearbox part number | 735900 |
| Gearbox ratio | 15:1 |
| Gearbox orientation | Right angle |
| Gearbox type | Worm wheel |
| Gearbox max continuous torque | 30.0 Nm |
| Gearbox max intermittent torque | 48.0 Nm |
| Gearbox efficiency | 75% |
| Gearbox gear material | Bronze |
| Gearbox axial load | 600 N |
| Gearbox radial load | 800 N |
| Gearbox length | 110 mm |
| Gearbox weight | 1.50 Kg |
| Weight (kg) | 5.00 |