| Part number | 48230150G930C |
|---|---|
| Voltage | 230 V |
| Nominal power | 190 W |
| Nominal speed | 93 rpm |
| Combination gear ratio | 30:1 |
| Combination gear material | Composite |
| Nominal torque | 14.6 Nm |
| Intermittent torque | - |
| Motor part number | 182.815 |
| Motor type | AC |
| Motor phases | 1 |
| Motor frequency | 50 Hz |
| Motor voltage | 230 V |
| Motor power | 190 W |
| Motor output speed | 2800 rpm |
| Motor continuous current | 1.70 A |
| Motor input power | 180 W |
| Motor capacitor | 40.0 / 50.0 MFD |
| Motor continuous torque | 0.65 Nm |
| Motor intermittent torque | - |
| Motor length L | 172 mm |
| Motor weight | 6.50 Kg |
| Gearbox part number | 735895 |
| Gearbox ratio | 30:1 |
| Gearbox orientation | Right angle |
| Gearbox type | Worm wheel |
| Gearbox max continuous torque | 50.0 Nm |
| Gearbox max intermittent torque | 80.0 Nm |
| Gearbox efficiency | 75% |
| Gearbox gear material | Composite |
| Gearbox axial load | 600 N |
| Gearbox radial load | 800 N |
| Gearbox length | 138 mm |
| Gearbox weight | 2.30 Kg |
| Weight (kg) | 8.80 |