| Part number | 1136150S |
|---|---|
| Motor Type | AC Series |
| Minimum voltage available | 36 |
| Nominal power | 150 W |
| Nominal speed | 6000 rpm |
| Nominal continuous torque | 0.24 Nm |
| Radial load | 200 N |
| Max ambient temperature | 40°C |
| Motor IP rating | IP23 |
| Enclosure | VENT/TENC |
| Insulation class | F |
| Reversible | Yes |
| Motor length | 144 mm |
| Weight | 2.50 Kg |
| Weight (kg) | 2.50 |