| Gearbox part number | 891039 |
|---|---|
| Gearbox ratio | 66:1 |
| Gearbox orientation | Inline |
| Gearbox type | Planetary |
| Gearbox gear material | Steel |
| Gearbox stages | 3 |
| Gearbox continuous torque | 11.3 Nm |
| Gearbox intermittent torque | 16.9 Nm |
| Gearbox axial load | 150 N |
| Gearbox radial load | 360 N |
| Gearbox efficiency | 72% |
| Gearbox backlash | 60 arc.min |
| Gearbox length stage | 66.3 mm |
| Gearbox weight | 0.46 Kg |
| Weight (kg) | 0.46 |


