| Gearbox part number | 891038 |
|---|---|
| Gearbox ratio | 19:1 |
| Gearbox orientation | Inline |
| Gearbox type | Planetary |
| Gearbox gear material | Steel |
| Gearbox stages | 2 |
| Gearbox continuous torque | 5.6 Nm |
| Gearbox intermittent torque | 8.5 Nm |
| Gearbox axial load | 150 N |
| Gearbox radial load | 240 N |
| Gearbox efficiency | 81% |
| Gearbox backlash | 48 arc.min |
| Gearbox length stage | 51.8 mm |
| Gearbox weight | 0.36 Kg |
| Weight (kg) | 0.36 |


