| Part number | 776618 |
|---|---|
| Motor type | BLDC |
| Nominal voltage | 24 V |
| Nominal power | 104 W |
| No load speed | 3798 rpm |
| No load current | 1.10 A |
| Nominal speed | 3000 rpm |
| Nominal continuous current | 6.1 A |
| Nominal continuous torque | 0.33 Nm |
| Max intermittent torque | 0.58 Nm |
| Stall current | 41.00 A |
| Stall torque | 2.60 Nm |
| Maximum efficiency | 80% |
| Thermal resistance (Ra) | 0.20 Ohms |
| Speed constant | 159.6 rpm/V |
| Torque constant | 0.07 Nm/A |
| Speed torque gradient | 1502.6 rpm/Nm |
| Rotor inertia | 4.97 x 10¯⁵ Kgcm² |
| Radial load | 350 N |
| Max ambient temperature | 40°C |
| Motor IP rating | IP54 |
| Enclosure | Enclosed |
| Insulation class | B |
| Winding type | Delta |
| Motor poles | 8 |
| Stack length | 50 mm |
| Motor length | 90 mm |
| Weight | 1.20 Kg |
| Weight (kg) | 1.20 |