| Part number | 781084-735904 |
|---|---|
| Voltage | 24 V |
| Nominal power | 57 W |
| Nominal speed | 200 rpm |
| Combination gear ratio | 15:1 ratio |
| Combination gear material | Bronze |
| Nominal torque | 2.0 Nm |
| Intermittent torque | 3.4 Nm |
| Motor part number | 781084 |
| Motor type | PMDC |
| Motor voltage | 24 V |
| Motor power | 57 W |
| Motor output speed | 3000 rpm |
| Motor continuous current | 3.0 A |
| Motor no load speed | 3591 rpm |
| Motor no load current | 0.30 A |
| Motor continuous torque | 0.18 Nm |
| Motor intermittent torque | 0.30 Nm |
| Motor length L | 95 mm |
| Motor weight | 0.85 Kg |
| Gearbox part number | 735904 |
| Gearbox ratio | 15:1 ratio |
| Gearbox orientation | Right angle |
| Gearbox type | Worm wheel |
| Gearbox max continuous torque | 5.0 Nm |
| Gearbox max intermittent torque | 8.0 Nm |
| Gearbox efficiency | 75% |
| Gearbox gear material | Bronze |
| Gearbox axial load | 300 N |
| Gearbox radial load | 400 N |
| Gearbox length | 88 mm |
| Gearbox weight | 0.83 Kg |
| Weight (kg) | 1.68 |